1987 yılında dönemin en büyük seyahat acentasında Enfermasyon Memuru olarak başladığım turizm kariyerime 1997 yılında Ülkesel Anadolu Turist Rehberliği kokartını alarak devam ettim.

Uzun yıllar Alman, İngiliz, Rus ve birçok ülke insanına güzel vatanımızı tanıttım, gezdirdim. Ayrıca çok özel V.I.P. gruplara (Interpol World Managers, Alman Gazeteciler Birliği Üyeleri, Alman Katolik Kilisesi Piskoposlarına…) rehberlik ettim.

1998 yılında Almanya’nın kültür turları konusunda lider bir seyahat acentasının Türkiye’de ki tematik Gastonomi turlarında rehber olarak görevime devam ettim. Avrupa’nın ve Amerika’nın beş yıldızlı otel aşçılarını, televizyonda yemek programı yapan aşçılarını ve gazete yemek köşesi yazarlarını, ülkemizdeki yemek kültürü ve medeniyet sofrası paylaşımları noktasında yerel aşçı ve ustalarla buluşturdum.

Organizasyonlarda ve turlarda özellikle gelen misafirlerin milli içkimiz Rakı’ya olan merakları, beğenileri ve ilgileri, beni özellikle bu konuda uzmanlaşmaya yönlendirdi.

Bu tarihten itibaren Osmanlı, Cumhuriyet ve yakın tarihimizde milli içkimiz olan Rakı ile ilgili basılmış tüm kitap ve litaratürü toplamaya, okumaya ve araştırmaya başladım. Bu konuda ki en iyi koleksiyoner ve kaynaklardan biri olmaya gayret ettim.

TEKEL idaresinin öncülüğünde ve katılımın serbest olduğu birçok organizasyonda yer aldım. Özellikle Anadolu turları esnasında bölgesel rakı fabrikalarının gezilmesi ve tanıtılması, üzüm ve anason tarlaları hasatlarında bulundum.

Sosyal medyanın son yıllarda kullanımının artmasıyla birlikte,

Facebook’ta  ‘’Sonradan Gurme Rakı Üstadı’’

İnstagram’da ‘Rakı Üstadı’’ sayfasını açtım.

Bilinirliğimin artmasıyla kimi özel organizasyonlarda, workshop’larda ve Özel Üniversite’lerin Gastronomi bölümlerin’de,

‘’RAKI KÜLTÜRÜ ve ADABI’’ üzerine sunumlar yapmaktayım.

Rakı’nın Tarihçesi

Rakı Üretimi ve Çeşitleri

Rakı Masası Adabı ve Kuralları

Rakı Litaratürü ve Yayınları

Rakı Belgeselleri

Anadolu ve Rumeli Mezeleri

Atatürk ve Rakı

Milli İçkimiz Rakı ile ilgili birçok konuda bilgilerimi siz kıymetli Rakı severlerle paylaşmaktan mutluluk duyarım.

Şerefe…